اگر می خواهید وارد بازار ارز دیجیتال شوید و بیت کوین بخرید باید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. چند نکته مهم وجود دارد که بایستی درباره بیتکوین بدانید. روش تعویض پول در بیتکوین با آنچه که بانک های معمولی انجام می‌شود، فرق بسیاری دارد. بنابراین باید پیش از انجام هر معامله جدی و مهم با استفاده از بیت کوین، وقت خود را به کسب اطلاعات و یادگیری نکات ضروری درباره بیت کوین اختصاص دهید. همانقدر که در مورد کیف پول معمولی خود احتیاط میکنید. همانقدر و یا حتی بیشتر از آن، در مورد بیتکوین دقت داشته باشید. شما می‌توانید پس از مطالعه این مطلب، برای سفارش تولید محتوای، طراحی سایت و سئوی سایت خود از کارشناسان استودیو سیانو کمک بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

بیت کویناز ایمنی کیف پول خود مطمئن شوید.

کیف پول خود را ایمن کنید! همانطور که در زندگی واقعی مراقب کیف پول خود هستید. در استفاده از ارز دیجیتال نیز باید چنین کنید. بیت کوین به روشی بسیار ایمن و آسان، ارزش را به همه جا منتقل می کند. و به شما کمک می‌کند که کیف پولتان را کنترل کنید. این ویژگی مهمی، نیازمند در نظر گرفتن اقدامات امنیتی خواهد بود. توجه داشته باشید که، اگر از بیتکوین به درستی استفاده شود، می‌تواند سطوح امنیتی بالایی را برای دارایی‌های شما فراهم آورد. به خاطر داشته باشید که مسئولیت انجام کنش‌ها و رفتارهای درست برای حفاظت از پولتان، بر عهده خود شما خواهد بود.

بهای بیت کوین ثابت نیست

بهای بیتکوین می تواند در یک مقطع زمانی کوتاه به صورت پیش بینی نشده افزایش و یا کاهش یابد. تغییر بهای بیتکوین می‌تواند دلایلی مثل نوپا بودن اقتصاد بیتکوین، ماهیت جدید ارز دیجیتال و وضعیت بازارهای غیرنقدی تغییر کند. بنابراین، خرید بیت کوین به قصد پس انداز کردن توصیه نمی‌شود. دقت داشته باشید که به دلیل نوسانات این بازار تمام سرمایه خود را برای خرید ارز دیجیتال صرف نکنید. باید به بیت کوین به عنوان یک سرمایه در معرض ریسک بالا، نگاه کنید. و تحت هیج شرایطی پولی را که توانایی باختن آن را ندارید، با بیتکوین پس انداز نکنید. اگر لازم باشد از طریق بیت کوین مبلغی به شما پرداخت شود، سرویس‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند مبلغ مورد نظر را بر حسب ارز محلی، به شما پرداخت کنند.

بیتکوینمبلغ پرداخت شده از طریق بیت کوین، قابل برگشت نخواهد بود.

هیچ‌گونه تراکنشی با بیت کوین، قابل برگشت نیست. فقط شخص دریافت‌کننده می تواند مبلغ را بازگرداند. این به آن معنی است که باید بسیار مراقب باشید و با افراد و سازمان‌های معتبری که اعتبارشان برای شخص شما محرز شده‌است، وارد معامله بیت کوینی شوید. کسب و کارها نیز باید درخواست‌های پرداختی نشان داده شده به مشتریان خود را کنترل کنند. بیتکوین توانایی تشخیص اشتباه‌های چاپی را دارد و معمولاً به شما اجازه نمی‌دهد که پول را به یک آدرس اشتباه ارسال کنید. امید است که در آینده، سرویس‌های اضافی و تکمیلی دیگری هم بوجود آیند که گزینه‌های امنیتی و حفاظت بیشتری برای مصرف کننده فراهم کنند.

کیف پول دیجیتالهویت شما در معاملات بیت کوین، ناشناخته نیست.

برای حفظ حریم شخصی کاربران در معاملات بیتکوین، اقدامات بسیاری انجام شده است. تمامی تراکنش‌های بیت کوینی بصورت دائمی روی شبکه دخیره می شوند. و در معرض دید عمومی قرار دارند. این موضوع به آن معناست که تراز و تعاملات مربوط به هر آدرس بیت کوینی توسط هر شخصی قابل رویت خواهد بود. اما با این وجود، هویت اصلی هر کاربر در پس یک آدرس، ناشناخته باقی خواهد ماند. این اطلاعات تا زمانی که در حین انجام یک خرید یا شرایط خاص دیگر، آشکار شود، ناشناخته خواهد بود. به خاطر همین موضوع است که فقط یکبار باید از آدرس های بیت کوینی استفاده کنید. همانطور که پیش‌تو عنوان شد شما باید همواره به خاطر داشته باشید که مسئولیت انجام کنش‌ها و انتخاب‌های درست در جهت حفاظت از پولتان، بر عهده خود شما خواهد بود.

تراکنش های فوری امنیت کمتری خواهند داشت.

هر تراکنش بیت کوینی معمولاً چند ثانیه  طول خواهد کشید. و تایید تراکنش مورد نظر از ده دقیقه بعد از آن آغاز می‌شود. در طول این مدت، تعامل مجاز است و ممکن است برگشت پذیر نیز باشد. کلاهبرداران و کاربران فریبکار همواره در تلاش هستند که تقلب کنند و شما را فریب دهند. اگر نمی‌توانید منتظر تایید بمانید، کارمزد تراکنش کمی را تقاضا کنید. و یا از سیستم آشکارسازی تعاملات ناامن، استفاده کنید، این سیستم می تواند امنیت معاملات شما را افزایش دهد. برای مبالغ بیشتر از برای مثال 1000 دلار امریکا، منطقی خواهد بود که برای 6 تاییدیه و یا بیشتر صبر و تامل کنید. هر تاییدیه می‌تواند خطر تراکنش معکوس بیت کوینی را بطور تصاعدی، کم کند.

بیت کوین همچنان در دست آزمایش قرار دارد.

بیتکوین ارز جدیدی است که به شکل پویا و فعالانه در دست توسعه قرار دارد. هر چند که با بیشتر شدن استفاده از بیتکوین، میزان آزمایشی بودن آن نیز کاهش می‌یابد. ولی باید بخاطر داشته باشید که بیت کوین یک نوآوری نوپا و جدید است و ایده‌هایی را جستجو می‌کند که قبلاً هرگز کسی به آن‌ها نپرداخته بود. در نتیجه آینده بیتکوین توسط هیچکس قابل پیش بینی نخواهد بود.

مالیات ها و مقررات دولتی درباره بیت کوین

بیتکوین ارز رسمی نیست. این به آن معناست که بیشتر مراجع قضایی از شما درخواست می‌کنند که که مالیات‌های مربوط به درآمد، فروش، حقوق و بهره سرمایه ای را روی آنچه دارایی شما محسوب می‌شود و ارزش دارد، از جمله بیت کوین، پرداخت کنید. توجه کنید که مسئولیت اطمینان حاصل کردن از موارد مالیاتی و دیگر حکم‌های قانونی یا مقرراتی که دولت و یا شهرداری‌های محلی وضع کرده‌اند، بر عهده خود شما خواهد بود.

معاملات بیت کوینجمع بندی

در این مطلب نکاتی مهم و کاربردی درباره‌ی بیتکوین بیان کردیم. پیش از ورود به دنیای ارز دیجیتال باید این نکات را مطالعه کرده و به خوبی از آن‌ها آگاه باشید. چرا که مسئولیت سرمایه‌گذاری شما در این بازار به طور کامل بر عهده خودتان خواهد بود.در صورتی که درباره‌ی سفارش تولید محتوای، طراحی سایت و سئوی سایت خود سوال دارید، می‌توانید از کارشناسان استودیو سیانو کمک بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.