در دنیای امروز شبکه‌ های اجتماعی تاثیر بسزایی در رشد و توسعه یک کسب و کار دارند. در حال حاضر بزرگ‌ترین و موثرترین آن‌ها، شبکه اجتماعی اینستاگرام است. اگر شما بخواهید از اینستاگرام برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنید، باید تولید محتوا اینستاگرام را اصولی و درست انجام دهید. جذب کاربران، سرگرم کردن آن‌ها و تبدیل کردن آن‌ها به مخاطب دائمی هدف اصلی تولید محتوای اینستاگرام است. اما تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟ و چطور میتوان این محتوا را بهینه کرد؟ در ادامه به بررسی پاسخ این پرسش‌ها می‌پردازیم. شما می‌توانید از کارشناسان استودیو سیانو کمک بگیرید و با استفاده از مشاوره رایگان ما برای تمام سوالات خود پاسخی بیابید.

تولید محتوا در اینستاگرام چیست؟

تولید محتوا در واقع تهیه عکس، ویدیو، صوت و متن به صورت هدفمند و برنامه‌ریزی شده ‌است. تولید محتوا در اینستاگرام با هدف علاقمند کردن کاربران به صفحه شما و گسترش کسب و کارتان است. تولید محتوای بصری اینستاگرام و تولید محتوای متنی اینستاگرام، ترفندها و اصولی دارد که باید در تبلیغ برند خود به آن‌ها توجه داشته باشید. جایی که می‌توانید آنها را بیابید و مواردی که هنگام استفاده از آنها باید در نظر بگیرید را ارائه می‌دهیم.

تولید محتوا در اینستاگرام

نحوه تولید محتوای باکیفیت در اینستاگرام

1. خلاقیت و نوآوری حرف اول را می‌زند!

برای تولید محتوای خوب در اینستاگرام باید خلاقیت داشته باشید و با شناسایی فرصت‌ها از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کنید. با زیاد شدن پیج‌های اینستاگرامی، کاربرها به دنبال پیجی هستند که محتوای خلاقانه‌ و متفاوت ولی ساده داشته‌باشد. اگر در تولید محتوای اینستاگرام نوآوری داشته باشید و مخاطب را مجذوب و علاقمند کنید، بدون شک می‌توانید کسب و کار اینستاگرامی موفقی داشته باشید. پس باید همواره به دنبال موضوع برای تولید محتوا و ایده برای پیج اینستاگرام باشید.

2. از عکس‌های با کیفیت استفاده کنید.

عکس مهم‌ترین بخش هر پست اینستاگرام است که می‌تواند مخاطب را به خواندن ادامه پست ترغیب کند. استفاده از عکس بخش اصلی تولید محتوا اینستاگرام است پس باید آن را جدی بگیرید. استفاده انواع اپلیکیشن طراحی پست اینستاگرام و ابزارهای طراحی آنلاین را یاد بگیرید تا بتوانید عکس‌های جذابی را در اینستاگرام خود پست کرده و مخاطب جدید جذب کنید. ابزارهای زیادی نیز وجود دارند که به شما در تولید پست‌های اینستاگرامی عالی کمک می‌کنند اما هیچ چیز جای یک کارشناس تولید محتوا حرفه‌ای را نمی‌گیرد.

هیچ چیز بهتر از تولید محتوا در اینستاگرام به صورت یونیک و استفاده از عکس های اختصاصی نیست اما  شما می‌توانید با استفاده از عکس‌های آماده و موجود هم محتوای با کیفیت و خوبی تولید کنید. البته توجه داشته باشید که کار شما نباید کپی به نظر برسد. شما می‌توانید از عکس‌های با کیفیت و مناسب در سایت‌های دانلود رایگان عکس استفاده کنید. به یاد داشته باشید که سایز عکس اینستاگرام 1080p*1080p است.

عکس برای اینستاگرام

3. برای تولید محتوای اینستاگرام از فرمت‌های مختلفی استفاده کنید.

محتوای اینستاگرام باید تنوع داشته باشد، شما باید از انواع فرم محتوا در پیج اینستاگرام خود استفاده کنید. توجه داشته باسید که داشتن تقویم محتوای اینستاگرام امری ضروری نیست چون شما نباید مخاطبین خود را خسته کنید. شما می‌توانید یک آلبوم عکس یا ویدیو با حداکثر ده پست بسازید.

 محتوای عکس اینستاگرام شما نیز می‌تواند متنوع باشد تا کاربران را به خواندن ادامه پست ترغیب کند.یک ویدیو حداکثر ۶۰ ثانیه‌ای، روشی عالی برای معرفی یک یا چند محصول، آموزشی کوتاه و یا یک نمایش است. با اینکه اینستاگرام گیف را نیز یک ویدیو می‌داند، استفاده از آن در جلب توجه کاربران موثر است.

4. محتوا با کیفیت برندهای موجود را بازسازی کنید.

ممکن است مشغله‌ی زیاد به اجازه تولید محتوا اینستاگرام را ندهد اما شاید واقعاً نیازی صرف وقت برای تولید محتوا را نداشته باشید. شما می‌توانید از محتوای پیج هایی که محصولات یا مخاطبان مشابه با پیج شما دارند، استفاده کنید. البته باید حقوق قانونی این پیج ها را رعایت کنید.

محتوای متنی اینستاگرام

سوال : چگونه از برندهای دیگر برای تولید محتوا استفاده کنیم؟

پیج های مشابه را شخم بزنید!

هشتگ‌ها مرتبط با کسب و کارتان را بررسی کنید.از حساب‌های اینستاگرامی که مخاطبین مشابهی با شما دارند و یا رقیب مستقیمتان نیستند، استفاده کنید و به دنبال محتوای با کیفیت بگردید. پیج های برندها یا اشخاصی که در حوزه کسب و کار شما محتوای خوبی تولید می‌کنند را فالو کنید تا محتواهای جدید را ببینید. پست مورد نظر را نیز ذخیره کنید تا زمان تولید محتوا اینستاگرام خود، به راحتی به آن دسترسی یابید.

از پیج اصلی برای استفاده مجدد از محتوا اجازه بگیرید.

اگر بخواهیم یک پست از پیجی را عیناً در صفحه خود منتشر کنیم، چه باید بکنیم؟ باید با فرستادن آن پست در دایرکت همان پیج، کسب اجازه کنید. در بیشتر مواقع پیج مورد نظر از اینکه  پستشان در معرض دید بیشتری قرار بگیرد استقبال کرده و اجازه می‌دهند که شما آن را منتشر کنید. بدین ترتیب تولید محتوا در اینستاگرام با استفاده از محتوای برندهای دیگربرای شما ممکن می‌شود.

سفارش محتوای اینستاگرام

5. از محتوای با کیفیت تولید شده توسط کاربر (UGC) استفاده کنید.

استفاده از محتوای با کیفیت تولید شده توسط کاربر (UGC)، ایده بسیار خوبی است.اما چگونه باید کاربران را به تولید محتوا اینستاگرام ترغیب کرد؟ به هر گونه محتوای تولید شده توسط کاربران، برای یک محصول یا خدمت خاص، با یا بدون تشویق برند را UGC می‌گویند. با درخواست از کاربر بخواهید تا درباره موضوعی در حوزه کسب و کارتان نظر بدهد، یا سوالی را برای کاربران مطرح کنید.

معمولا کاربران برای تولید محتوا در اینستاگرام در مورد بیزینس و محصول شما به محرک نیاز دارند. این نیروی محرکه می‌تواند ایجاد یک مسابقه با جایزه و یا دادن هدیه یا تخفیف بر محصولات و خدمات باشد.

به یاد داشته باشید که محتوای درخواستی شما نباید کاربر را محدود و خسته کند. محتوای تولید شده توسط کاربر باید محتوای اصلی شما را تکمیل کند تا کاربر حس نکند که برای تولید محتوای اینستاگرام از او سواستفاده شده است.

محتوای بصری اینستاگرام

6. با اینفلوئنسرها و برندهای برتر همکاری کنید.

اگر قصد دارید که مخاطبین زیادی جذب کنید و در معرض دید باشید، باید به کار با اینفلوئنسرها فکر کنید. همکاری با اینفلوئنسرهایی که مخاطبین زیادی آنها را فالو کرده‌اند، می‌تواند به شما کند کند تا فالور های پیج خود را بیشتر کنید. البته در ابتدا باید بر تولید محتوا اینستاگرام خود تمرکز کنید تا کاربرانی که به پیج شما سر می‌زنند ترغیب شوند که پیجتان را فالو کنند.

اگر شما یک کسب و کار کوچک با بودجه کم هستید، می‌توانید با میکرو اینفلوئنسرها با فالورهای ۱۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ همکاری کنید. البته توجه به این نکته که فالورهای پیج یک اینفلوئنسر به محصولات و خدمات شما علاقمند باشند بسیار مهم است. سعی کنید با اینفلوئنسرهایی ارتباط برقرار کنید که در حوزه مرتبط با کسب و کار شما فعالیت می‌کنند.

هزینه تولید محتوا در اینستاگرام

هزینه و میزان بودجه مهم‌ترین فاکتور در تعیین استراتژی بازاریابی محتوا و  تقویم تولید محتوا اینستاگرام است. اگر به گسترش بیزینس خود از طریق تولید محتوای اینستاگرام فکر کرده باشید پس هزینه تولید محتوا برای اینستاگرام و  قیمت تولید محتوا اینستاگرام ذهن شما را مشغول کرده است. شما باید در ابتدا نیاز مخاطبین کسب و کار خود را بشناسید تا بتوانید هزینه ها را تا حدودی برآورد کنید.

تولید محتوای اینستاگرام

تولید محتوای اینستاگرامی

اگر شما هم یکی از افراد علاقمند به فضای مجازی هستید و یا می‌خواهید به کمک تولید محتوا اینستاگرام کسب درآمد کنید، باید محتوای خوب را بشناسید. شما می‌توانید با استفاده از آموزش تولید محتوا در کلاس تولید محتوا و با کمک انواع نرم افزار تولید محتوا اینستاگرام به تولید محتوا بپردازید یا از شرکت تولید محتوا اینستاگرام کمک بخواهید. ما در استودیو سیانو محتوایی را تولید می‌کنیم که به بازاریابی محصولات و خدمات شما کمک کرده و فروش شما را بیشتر کند. با سفارش تولید محتوا اینستاگرام شما می‌توانید محتوایی با بهترین کیفیت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن از ما دریافت کنید و تجربه‌ای متفاوت داشته‌باشید. برای دریافت مشاوره رایگان همین الان با ما تماس بگیرید.