امروزه شبکه‌‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام در رشد یک برند یا کسب و کار بسیار موثر هستند. اگر شما بخواهید از اینستاگرام برای رشد کسب و کار خود کمک بگیرید، باید تولید محتوا متنی و طراحی عکس برای اینستاگرام را به صورت اصولی و حرفه‌‌ای انجام دهید. شما باید توجه کاربران را جلب کنید و سپس از آن‌ها مخاطب بسازید. شما می‌توانید برای تولید محتوای اینستاگرام خود به صورت متنی و یا طراحی عکس، از کارشناسان استودیو سیانو کمک بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید.

عکس برای اینستاگرام

نکات مهم در طراحی عکس برای اینستاگرام

مهمترین قسمت تولید محتوا، تولید محتوای بصری و عکسی است که در آن پست منتشر می‌کنیم پس برای انتخاب عکس باید نکاتی را رعایت کنیم. در ادامه به توضیح این نکات در تولید محتوای اینستاگرام می‌پردازیم.

1. یک نقطه کانونی واضح در عکس‌ها داشته باشید.

هدف اصلی شما در طراحی عکس برای اینستاگرام باید جلب توجه کاربران و درگیر شدن آن‌ها با پست شما باشد. یک عکس شلوغ و پر از جزئیات در بیشتر مواقع بیننده را گیج می‌کند و اثر معکوس خواهد داشت. پس در عکس اینستاگرام خود یک نقطه کانونی استفاده کنید و مغز مخاطب را درگیر کنید. برای تولید محتوای اینستاگرام باید به این نکته دقت کنید تا زمان مکث مخاطبان بر پست‌های شما بیشتر شود.

2. از قانون یک سوم در عکاسی استفاده کنید.

قانون یک سوم، یک قانون قدیمی در هنر عکاسی است و می‌توانید برای یادگیری آن از یک عکاس کمک بگیرید. بر اساس این قانون وقتی عکس خود را به ۹ قسمت مساوی تقسیم می‌کنید، جالب‌ترین ویژگی‌های تصویر شما باید در تقاطع خطوط افقی و عمودی قرار گیرند. اگر نقطه کانونی عکس اینستاگرام خود را در یک سوم تصویر قرار دهید، می‌توانید جذابیت آن را دو چندان کنید.

محتوای بصری اینستاگرام

3. برای عکس اینستاگرام از حاشیه سفید استفاده کنید.

استفاده از حاشیه سفید عکس برای اینستاگرام آن را برای مخاطب جذاب‌تر می‌کند. عکس اینستاگرام با قاب سفید نسبت به عکس بدون حاشیه، بهتر می‌تواند توجه کاربران را جلب کند. همچنین حاشیه‌ عکس اینستاگرام می‌تواند در تصاویر شلوغ و پر جزئیات تعادل ایجاد کند. حاشیه سفید عکس برای اینستاگرام یکی از مهم‌ترین عوامل برای جلوگیری از شلوغ شدن بیش از حد آن است. اگر شما نکات اول و دوم، قانون یک سوم و انتخاب نقطه کانونی، را در کنار این نکته رعایت کنید و برای عکس اینستاگرام خود از حاشیه سفید هم استفاده کنید، می‌تواند مخاطبان بسیاری را جذب کنید.

عکس اینستاگرام

4. در عکس اینستاگرام خود تضاد و تعادل ایجاد کنید.

ایجاد تضاد در اجزای تصویر آن را برای مخاطب جذاب‌تر می‌کند و می‌تواند برای جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام موثر باشد. این تضاد می‌تواند در رنگ‌‌ها، اشکال، مقیاس، فونت، نور و… ایجاد شود. اگر تازه‌کار هستید، برای شروع می‌توانید از برنامه‌های ویرایش عکس در اینستاگرام و فیلترهای این اپلیکیشن استفاده کنید. انواع برنامه‌های حرفه‌ای ویرایش عکس نیز می‌توانند برای ویرایش و ادیت عکس اینستاگرام به شما کمک کنند. بیشترین شکل ویرایش در عکس‌های اینستاگرام، ایجاد تضاد با تغییر در شدت نور است، پس شما به ادیت حرفه‌ای نیاز ندارید. تضاد در عکس برای اینستاگرام توجه مخاطب را جلب می‌کند و او را به خواندن ادامه محتوا ترغیب می‌کند.

ادیت عکس اینستاگرام

نکات مهم برای تولید محتوای متنی اینستاگرام

 1. داستان تعریف کنید.

در تولید محتوای اینستاگرام پس از انتخاب عکس، حالا باید بر تولید محتوای متنی مناسب تمرکز کنید. شما باید برای مخاطب خود قصه‌های کوتاه و بلند تعریف کنید برای مثال می‌توانید درباره تصویر خود داستان سرایی کنید. بسیار مهم است که عکس شما و داستانی که تعریف می‌کنید به هم مرتبط باشند. شخصیت‌پردازی بخش مهمی در داستان‌گویی است پس با توجه به تصویری که به اشتراک گذاشته‌اید ، یک داستان متناسب با برند یا شخصیت خود بسازید و تعریف کنید.

تولید محتوای متنی اینستاگرام

2. برای هر پست برنامه ریزی کنید.

برنامه ریزی برای تولید محتوای متنی هر پست می‌تواند در جذب مخاطب تا حد زیادی موثر باشد. ارتباط داشتن موضوع هر پست با پست قبلی و نشان دادن این ارتباط با اشاره یک قسمت مهم از آن پست، با استفاده از هشتگ، یک داستان بهم پیوسته را می‌سازد. این شکل از تولید محتوا علاوه بر جذب مخاطب، کار شما را نیز تا حدی راحت می‌کند چرا که موضوع کلی محتوا تا حدی آشکار است.

شما باید برای انتشار پست‌‎های خود برنامه ریزی و زمانبندی مناسب داشته باشید. برای زمانبندی پست اینستاگرام خود می‌توانید از بخش insights اینستاگرام یا ابزارهای مخصوص دیگر استفاده کنید. استمرار، تداوم و انتشار پست در زمان تعیین شده مخاطبان بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

3. با توجه به مخاطبین هدف خود تولید محتوا کنید.

شما باید بدانید که مخاطبین شما بیشتر از چه گروه سنی هستند تا بتوانید با توجه به علاقمندی‌های آن گروه سنی خاص به تولید محتوای اینستاگرام بپردازید.‌ شخصیت مخاطبین هدف خود و علاقمندی‌های آن‌ها را بشناسید و با استفاده از این شناخت به تولید محتوای متناسب برای مخاطبین اصلی خود بپردازید. برای مثال تولید محتوای متنی و طراحی عکس اینستاگرام برای یک پیج آشپزی با یک پیج فروش لوازم ورزشی متفاوت است، چون بیشتر مخاطب‌های پیج اول که خانم‌ها و بیشتر مخاطبین پیج دوم ورزشکاران هستند.

طراحی عکس برای اینستاگرام

4. از جملات پر انرژی و انگیزشی استفاده کنید.

پست‌هایی با محتوای انگیزشی که از جمله پست‌های پرمخاطب اینستاگرام هستند. در تولید محتوای متنی حتما از جملات پرانرژی و انگیزشی استفاده کنید. در کنار محتوای متنی انگیزشی و پر از انرژی خود، از محتوای بصری مناسب نیز استفاده کنید. در طراحی عکس اینستاگرام متناسب با متن انگیزشی از یک عکس با کیفیت استفاده کنید. سعی کنید در از تمام نکات طراحی عکس برای اینستاگرام استفاده کنید تا یک محتوای بصری عالی داشته باشید. یک عکس با کیفیت با محتوای متنی متناسب می‌تواند مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.

5. از کامنت ها و دایرکت های مخاطبین استفاده کنید.

در صورتی که محصول و یا خدماتی ارائه می‌کنید، حتما از نظرات و دایرکت مخاطبین خود استفاده کنید. مخاطبین پیش از استفاده از محصولات و خدمات شما به نظرات کاربران دیگر درباره‌ی شما بسیار توجه می‌کنند. شما می‌توانید نظرات و کامنت‌های کاربران در پست‌های قبلی خود و یا سوالات و موضوعات مطرح شده در دایرکت را در پست‌های جدید مطرح کنید. شما با این کار هم به سوالات مخاطبین پاسخ می‌دهید و هم محتوای متنی و بصری جدید تولید می‌کنید. تولید محتوای اینستاگرام به این روش، افزایش فروش شما را به دنبال خواهد داشت و اعتماد مخاطبین را به محصولات و خدمات شما افزایش می‌دهد.

سفارش تولید محتوا اینستاگرام

نکته مهم!

از تبلیغات اینستاگرامی به شیوه‌ی تازه‌ای استفاده کنید.

شما می‌توانید محصول خود برای افراد شناخته‌شده و محبوب در اینستاگرام بفرستید و از آن‌ها بخواهید محصول شما را استفاده کرده و آن را معرفی کنند. شما می‌توانید ویدیو معرفی محصولات و خدمات خود را در پیج اینستاگرامتان به اشتراک بگذارید. محتوای ویدیویی در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار است و توجه آن‌ها را جلب می‌کند. در بسیاری از موارد شخصیت‌های اینستاگرامی برای معرفی محصول شما مبلغی را دریافت می‌کنند، شما باید با توجه به بودجه خود بلاگر مورد نظر را انتخاب کنید.

تولید محتوا اینستاگرام

جمع بندی

با رعایت نکات نحوه تولید محتوای با کیفیت در اینستاگرام می‌توانید پیج اینستاگرامی خود و یا کسب و کارتان را به یک پیج مطرح تبدیل کنید. اگر می‌خواهید به وسیله تولید محتوای اینستاگرام درآمد کسب کنید، باید محتوای خوب تولید کنید تا مخاطبین بیشتری جذب کنید. محتوایی که ما در استودیو سیانو تولید می‌کنیم برند شما را به بهترین شکل به مخاطب معرفی کرده‌ و فروش شما را افزایش می‌دهد. با سفارش تولید محتوا اینستاگرام به استودیوی ما شما می‌توانید محتوایی با بالاترین کیفیت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید و تقویم محتوایی مخصوص به خود را داشته باشید. برای دریافت مشاوره رایگان همین الان با ما تماس بگیرید.