گاهی در هنگام عکاسی از کودکان ثبت کردن حتی یک عکس خوب هم ممکن نیست. یادگیری ترفندهای عکاسی از کودکان می‌تواند در گرفتن عکس‌های خوب و بیادماندنی به شما کمک کند. هدف اصلی در عکاسی از کودکان به تصویر کشیدن دنیای واقعی آن‌ها است، پس زیاد به دنبال ژست عکاسی کودکان نباشید و اجازه بدهید همه چیز طبیعی باشد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره در زمینه عکاسی و فیلمبرداری خود از کارشناسان استودیو سیانو کمک بخواهید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. اگر با عکاسی از کودکان و ترفندهای مربوط به آن آشنا نیستید در این مطلب با ما همراه باشید.

عکاسی از کودکان

بهترین ترفندهای عکاسی از کودکان

عکاسی از کودکان کاری لذت‌بخش ولی بسیار چالش‌برانگیز است، چون کودکان دوست ندارند برای دوربین ژست بگیرند. در زمان عکاسی از کودک باید سریع باشید تا بتوانید لحظه‌ای را ثبت کنید چون همه چیز خیلی سریع اتفاق می‌افتد و تمام می‌شود. عکاسی از کودک در منزل و یا عکاسی از کودک در فضای باز نکاتی دارد که با آموختن آن‌ها باید مهارت‌های خود را در عکاسی بهتر کنیم.عکاسی پرتره از‌ کودکان باید شخصیت و انرژی خاص هر کودک را منعکس کند و دنیای پویای کودک را به شکل واقعی ثبت ‌کند. در این‌جا به کاربردی‌ترین نکات عکاسی از کودک اشاره می‌کنیم که می‌توانند برای عکاسی از کودک در طبیعت و یا عکاسی از کودک در خانه بسیار مفید باشند. با رعایت این نکات می‌توانید بهترین عکس برای اینستاگرام خود را نیز بگیرید.

ترفند عکاسی از کودکان

1. از کودک عکس های واقعی بگیرید.

بهترین عکس‌های کودکان بدون برنامه‌ریزی قبلی گرفته می‌شوند. کودکان اگر احساس راحتی کنند، احساسات واقعی خود را نشان می‌دهند. شما برای عکاسی از کودکان باید بتوانید که لحظه‌های متفاوت و بامزه را با دوربین خود ثبت کنید. عکاس باید آماده باشد تا از کودکان در هر حالتی عکس بگیرد.

2. کودکان را مجبور نکنید برای دوربین ژست بگیرند.

اجازه دهید که بچه‌ها خود واقعیشان باشند. در ژست‌ها و حالت‌های مختلف از کودک عکاسی بکنید و به کودک حس بد و منفی منتقل نکنید تا دچار استرس و اضطراب نشود. تعداد زیادی عکس بگیرید، شاید بیشتر عکس‌های شما تار و خارج از فوکوس باشند ولی عکس‌های خوب هم در بین آن‌ها پیدا می‌شوند. منتظر بهترین لحظه برای عکاسی از کودکان نباشید، شاید بهترین لحظه‌ای در کار نباشد.

نکات عکاسی از کودکان

3. ارتباط خوب و صمیمانه با کودک ایجاد کنید.

قبل از هرکاری باید با کودک رابطه خوبی برقرار کنید تا به شما اعتماد کند. در عکاسی از کودکان با آن‌ها تعامل داشته‌باشید و از آن‌ها ایده و نظر بخواهید. به بچه‌ها دستور ندهید، با آن‌ها درباره‌ی چیزهای واقعی حرف بزنید، حرف‌های کلیشه‌ای نزنید و سوال‌های تکراری نپرسید. از علایق آن‌ها بپرسید تا بتوانید شخصیت آن‌ها را بشناسید.بگذارید کودک جلوی دوربین شما راحت باشد تا بهترین عکس‌ها را بگیرید.

4. کودک را خسته و کلافه نکنید.

اگر کودکی که از او عکاسی می‌کنید یک مدل حرفه‌ای نیست، جلسات عکاسی شما نباید بیش از یک ساعت باشد. در هر بخش عکاسی از کودکان اگر حس کردید که خسته یا کلافه شده‌اند، جلسه را تمام کنید. زمان برای عکاسی از کودکان خیلی مهم است پس تا قبل از خسته شدن کودک هر چقدر می‌توانید عکس بگیرید.

ژست عکاسی از کودکان

5. از نور طبیعی در فضای باز استفاده کنید.

استودیوها می‌توانند بچه‌ها را بترساند یا به آن‌ها استرس وارد کنند. اگر عکاسی تجاری یا تبلیغاتی نمی‌کنید، کودک را به استودیو نبرید. به شما توصیه می‎‌کنیم در فضای باز با نور مناسب عکس بگیرید. عکاسی از کودکان در طبیعت می‌تواند آن‌ها را شاد کند و سرحال بیاورد تا شما عکس‌های بهتری بیاندازید. عکس‌های سیاه و سفید را می‌توانید در هر ساعت از روز بگیرید.

6. ارتفاع خود و دوربینتان را تا اندازه قد کودک کم کنید.

در هنگام عکاسی از کودکان باید بر ثبت لحظه‌ی خاص تمرکز داشته باشید. هنگام عکاسی از بچه‌ها دنیای واقعی و شیرین آن‌ها را  تصویر کنید و قصه آن لحظه را در عکس ثبت کنید. بنابراین تا آنجا که امکان دارد به قد بچه نزدیک شوید و حتی اگر لازم بود روی زمین دراز بکشید تا حس ارتباط بیشتری با جهان کودک، در عکس شما منعکس شود.

عکاسی کودکان

7. همراه با سوژه ‌ی خود بچگی کنید .

موقع عکاسی از کودکان شما هم کمی بچه شوید و خوش بگذرانید تا بچه‌ها بهم راحت باشند و لذت ببرند. مثل بچه‌ها بخندید، شوخی کنید و رها باشید. سعی کنید آهنگ و شعر بخوانید،برقصید و شکلک درآورید و کودکان را بخندانید. برای کودک قصه تعریف کنید تا توجه او را جلب کنید و بچه‌ به شکل طبیعی به شما نگاه کند. چیزی که اهمیت دارد خلق خوشی و شادی برای کودک و شما است.

8. از کودکان تشکر کنید و به آن ‌ها جایزه بدهید.

در حین عکاسی از کودکان آن‌ها را تشویق کنید. از کودک برای این‌که با شما همکاری کرده‌است، تشکر کنید و به او جایزه دهید. این کار کودک را مشتاق‌تر می‌کند. با جایزه دادن می‌توانید از ذوق و هیجان بچه‌ها عکاس کنید و عکس‌های واقعی بگیرید.

آموزش عکاسی از کودکان

9. کودکی که می‌خواهید از او عکاسی کنید را از قبل انتخاب کنید.

عکاسی از کودکان وقتی آن‌ها را بشناسید کمی آسان‌تر خواهد بود. اگر با شخصیت بچه‌ها آشنا باشید می‌توانید خود را برای چالش‌ها آماده کنید. شما نباید کودک را کنترل کنید بلکه باید خود با او همراه شوید. برای عکس گرفتن از کودک باید از والدین یا سرپرست او اجازه بگیرید. توصیه می‌کنیم در جلسه عکاسی نیز کسی شما و کودک را همراهی کند.

10. از عکاسی لذت ببرید.

عکس گرفتن از کودکان بسیار سرگرم‌کننده و نشاط‌‌آور است. اهمیتی ندارد که در یک جلسه عکاسی چه عکسی بگیرید، باید بچه‌ها با خوشحالی جلسه عکاسی را ترک کنند. برای عکاسی از کودکان باید تعامل با کودکان را دوست داشته باشید. هدف اصلی شما باید ساختن اوقاتی خوش برای بچه‌ها باشد. کاری کنید بچه‌ها خوش بگذرانند و بعد این لحظات ناب را ثبت کنید.

عکاسی از کودکان در طبیعت

جمع بندی

عکاسی از کودکان کاری بسیار شیرین و شاد است. یک عکس، جزئیات لحظات بی‌تکرار زندگی را مستند می‌کند و خاطره‌ها را ثبت می‌کند. شما می‌توانید با استفاده از ترفندهای عکاسی از کودکان هم خوش بگذرانید و هم عکس‌های عالی بگیرید. تخصص استودیو سیانو در عکاسی تبلیغاتی است ولی در این مطلب سعی کردیم شما را با ترفندهایی برای عکاسی از کودکان آشنا کنیم. ما در استودیو سیانو به شما کمک می‌کنیم که برند خود را به بهترین نحو به مخاطب معرفی کنید و فروش خود را افزایش دهید. با کمک استودیوی ما شما می‌توانید رشد و توسعه چشمگیر برند خود را شاهد باشید. برای دریافت مشاوره رایگان همین الان با ما تماس بگیرید.