موفقیت در اینستاگرام علاوه بر پست گذاشتن و هشتگ زدن، نیاز به کارهای دیگری هم دارد. این شبکه‌ ی اجتماعی محبوب پر از انواع پست‌های رنگارنگ و مختلف است. برای دیده شدن و تضمین موفقیت باید متمایز باشید، اصول تولید محتوا در اینستاگرام را بیاموزید. و اصول و قواعدی خاصی را برای زیباتر و خاص‌تر کردن پست‌های خود رعایت کنید. برای دستیابی به این هدف باید طراحی قالب پست اینستاگرام را جدی بگیرید. در این مطلب شما را بهترین روش طراحی قالب پست اینستاگرام آشنا خواهیم کرد. برای سفارش تولید محتوا و برون‌سپاری مدیریت اکانت اینستاگرام خود به متخصصین و دریافت مشاوره رایگان همین الان با مشاورین استودیو سیانو تماس بگیرید.

طراحی قالب پست اینستاگرام با فتوشاپچرا باید قالب پست اینستاگرام طراحی کنیم؟

در ابتدا باید به این سوال که قالب اینستاگرام چیست، پاسخ دهیم. قالب اینستاگرام در واقع طرح‌هایی از پیش ساخته شده با گرافیک و متنی مشخص است که می‌توانید برای ایجاد پست‌ها و استوری‌های جدید آن‌ها را تغییر دهید و ویرایش کنید. انتخاب و حفظ یک تم و سبک مناسب در پست‌های رسانه‌های اجتماعی به ویژه رعایت آن در تولید محتوا و عکس اینستاگرام، کار آسانی نیست. اگر بیش از یک نفر یک حساب اکانت اینستاگرام را مدیریت کند، این کار دشوارتر نیز خواهد شد. راه حل این مشکل طراحی قالب پست اینستاگرام است.

طراحی قالب اینستاگرامانواع روش های طراحی قالب پست اینستاگرام

در این بخش با شیوه های مختلف طراحی قالب پست اینستاگرام آشنا خواهیم شد:

طراحی قالب رایگان و ساده با فتوشاپ

شما برای طراحی انواع محتوای گرافیکی می‌توانید از نرم افزار فتوشاپ استفاده کنید. در این ابزار قدرتمند می‌توانید سایزهای مختلف برای طراحی را وارد کنید. برای مثال ممکن است به صفحه یک پروفایل اینستاگرامی سر بزنید و مشاهده کنید که پیش‌نمایش همه‌ی پست‌ها مربع شکل است. پس می‌توان گفت که یکی از استراتژی‌های برای طراحی قالب پست اینستاگرام، می‌تواند استفاده از قالب مربعی شکل باشد.

 

قیمت طراحی قالب پست اینستاگرامطراحی قالب مربعی شکل پیج اینستاگرام

به منظور تهیه یک قالب مربعی شکل برای پست های اینستاگرام، پس از باز کردن نرم افزار فتوشاپ، از منوی File گزینه New را انتخاب کنید. برای ایجاد یک فضای مربعی شکل خالی، در پنجره باز شده مقدار طول (Width) و ارتفاع (Height) را برابر با یک عدد یکسان قرار دهید. ما عدد 1000 را به شما توصیه می‌کنیم تا مربع ایجاد شده اندازه‌ای مناسب داشته باشد. برای طراحی قالب استوری اینستاگرام طول را برابر 1080 و ارتفاع را معادل 1920 تنظیم نمایید.

روش طراحی قالب پست اینستاگرام

در مرحله بعد باید طرحی ثابت را برای تمامی پست‌های خود برگزینید. بهتر است برای طراحی قالب پست اینستاگرام خود از یک گرافیست کمک بگیرید، شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین استودیو سیانو تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. اما اگر می‌خواهید با هزینه کم و حداقل امکانات قالب پست خود را طراحی کنید ، می‌توانید از از طرح‌های آماده وب‌سایت  freepik  استفاده کنید.

در این سایت و سایت‌های مشابه طرح‌های آماده‌ی رایگان برای دانلود در اختیار شما قرار دارد.  برای پیدا کردن طرح‌ها باید پس از ورود به سایت، عبارت Instagram Template را سرچ کنید. برای این که فایل‌هایی با قالب فتوشاپ به شما نشان داده شود، باید  در نتایج جستجو از منوی سمت راست سایت، تیک گزینه  PSD را فعال کنید.

طراحی قالب پست اینستاگرامپس از انتخاب و دانلود یک طرح گرافیکی مناسب، فایل اصلی فتوشاپ آن را که پسوند psd دارد، باز کنید. شما می‌توانید با کمک منوی سمت راست بخش Layers، لایه‌های اضافی را غیرفعال کنید. در مرحله بعدی طراحی قالب با فتوشاپ برای پست اینستاگرام، هر طرح را درون فایل اولیه مربعی بگذارید و با افزودن عبارات و موارد مورد علاقه خود آن را ویرایش کنید. در اینستاگرام هر 3 پست در واقع یک ردیف از صفحه پروفایل را پر خواهد کرد. بهتر است برای ایجاد هارمونی بیشتر، طرح‌های هر 3 پست متوالی را با یک‌دیگر هماهنگ کنید.

استفاده از تکنیک عکاسی تلفیقی در طراحی قالب

استفاده از تکنیک عکاسی تلفیقی، از موثرترین تکنیک‌های طراحی قالب پست اینستاگرام است. در این روش به جای طراحی طرح گرافیکی، از طرح مورد نظر عکاسی کرده و بدین ترتیب آن خود را به شکل واقعی تهیه می‌کنید. این تکنیک در صفحات معرفی و فروش محصول کاربرد فراوانی است. شما می‌توانید با چیدمان نوآورانه محصولات و حفظ این قالب در عکاسی، توجه مشتریان زیادی را به کسب و کار خود جلب کنید.

قالب پست اینستاگرامتکنیک تصاویر پیوسته در گالری

گالری تصاویر یکی از جدیدترین امکاناتی است که توسط اینستاگرام به کاربران داده شده‌است. این امکان به شما اجازه می‌دهد که تعداد 10 عکس را به صورت اسلایدی و در یک پست منتشر کنید. افراد خلاق از این قابلیت برای اجرای طراحی‌های پیوسته و هماهنگ بهذه برده‌اند. برای اجرای این روش خلاقانه می‌توانید بخشی از یک عکس را در پست اول آلبوم تصاویر قرار ‌دهید. و سایر تصاویر گالری را که در واقع ادامه این عکس هستند در اسلایدهای بعدی بگذارید تا کاربر با کشیدن تصویر به سمت راست، ادامه تصویر را ببیند.

دانلود قالب پست اینستاگراماستفاده از فضای سفید زمینه اینستاگرام

استفاده از فضای سفید نیز روشی است که می‌تواند قالبی زیبا به صفحه اینستاگرام شما بیفزاید. در این روش قالب پست اینستاگرام  تصویر اصلی که به عنوان پست در نظر گرفته می‌شود. با یک کادر سفید در ابعاد و اشکال مختلف احاطه می‌شود. وقتی چند پست را به کمک این روش در صفحه خود منتشر کنید. می‌توانید  نتیجه این کار را ببینید. قرار گرفتن پست‌ها در کنار یکدیگر با فواصل سفیدرنگ، نمای خاص و جذابی را در صفحه پروفایل شما ایجاد می‌کند. این تکنیک اغلب توسط عکاسان استفاده می‌شود، چراکه می‌توانند تصاویر خود را به زیبایی در اینستاگرام منتشر کنند. این روش برای فروش محصول نیز بسیار کاربردی است.

قالب آماده پست اینستاگرامجمع بندی

برای موفقیت در اینستاگرام باید نکات مختلفی را رعایت کرده و تکنیک‌های مختلفی را پیاده کنید. رعایت یک‌پارچگی و ایجاد هماهنگی طراحی پست‌ها و تصاویر از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن‌ها توجه کنید. برای طراحی قالب پست اینستاگرام و طراحی قالب استوری اینستاگرام، تکنیک‌های متفاوتی وجود دارد که شما را با بخشی از آن‌ها آشنا کردیم. وب‌سایت‌های مختلفی نیز برای دانلود قالب‌های آماده و رایگان وجود دارند. برای موفقیت در این شبکه اجتماعی، طراحی قالب اینستاگرام را فراموش نکنید. با سفارش تولید محتوا و برون‌سپاری مدیریت اکانت اینستاگرام به متخصصین، شما می‌توانید افزایش بازدهی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن شاهد باشید.برای دریافت مشاوره رایگان همین الان با مشاورین استودیو سیانو تماس بگیرید.