یکی از سوالات مهمی که این روزها که ذهن بسیاری از صاحبان مشاغل را به خود مشغول کرده این است که چگونه می‌توانند آدرس محل کار یا وب‌سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنند تا با  جستجو که نام تجاری یا کلمه کلیدی مورد نظر در گوگل، آدرس وب‌سایت و موقعیت جغرافیایی و شماره تماس آن‌ها در اختیار مشتریان قرار گیرد.

آموزش نحوه ثبت مکان در گوگل مپ

خب، برای ثبت محل کار و وب‌سایت خود در نقشه گوگل، اول باید وارد آدرس Google Maps شوید. توجه داشته باشید که برای ثبت برای مکان خود در برای ورود به سرویس گوگل مپ هم حتماً باید اکانت جیمیل داشته باشد. پس اگر اکانت Gmail ندارید، قبل از هرکاری یک اکانت Gmail بسازید. ثبت مکان در گوگل مپ از طریق گوشی موبایل هوشمند و کامپیوتر، امکان‌پذیر است. در ادامه به صورت تصویری به چگونگی ثبت مکان در گوگل مپ (Google Map) و مزایای ثبت مکان در نقشه گوگل می‌پردازیم. اگر پس توضیحات ما باز هم سوالی داشتید، می‌توانید از کارشناسان استودیو سیانو کمک بگیرید و با استفاده از مشاوره رایگان ما برای سوالات خود را جوابی پیدا کنید.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ / استودیو سیانو

وقتی با موفقیت وارد گوگل مپ شدید، می‌توانید نقشه شهری که در لحظه در آن هستید را مشاهده کنید. با کشیدن دست به روی صفحه در گوشی موبایل و کلیک کردن و کشیدن موس، می‌توانید در نقشه حرکت کنید. حالا موقعیت محلی که می‌خواهید ثبت کنید را پیدا کنید.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ / استودیو سیانو

وقتی که موقعیت مکان مورد نظر خود را پیدا کردید، بر روی منوی سمت چپ کلیک کنید. در پایینِ این منو، گزینه‌ی Add a missing place را انتخاب کنید.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ / استودیو سیانو

وقتی گزینه مورد نظر را انتخاب کنید، یک مارکر یا نشانه و یک فرم اطلاعات، بر روی نقشه ظاهر ‌می‌شود.

ثبت کسب و کار در گوگل مپ / استودیو سیانو

حالا باید با قرار دادن مارکر در موقعیت محل مورد نظر خود، مرحله علامت گذاری در گوگل مپ را انجام دهید. وقتی مارکر را بر محل درست قرار دهید، موقعیت و آدرس مکان شما در بخش آدرس به صورت اتوماتیک نوشته می‌شود. شما می‌توانید آدرس محل را به صورت دقیق و با جزئیات بیشتر بازنویسی کنید.

اضافه کردن آدرس در ثبت کسب و کار در گوگل مپ / استودیو سیانو

حال باید آدرس دهی در گوگل مپ را با پر کردن فرم کامل کنید. شما باید اطلاعات لازم را برای تکمیل فرم اطلاعات گوگل مپ وارد کنید. فرم دارای بخش‌های زیر است:

نام : نام تجاری محل مورد نظر که می‌تواند با شعار تبلیغاتی برند همرا باشد. شما می‌توانید کلمه کلیدی مورد نظر خود را نیز در این جا بنویسید.

آدرس: در این بخش می‌توانید آدرس محل مورد نظر خود را وارد کنید.

دسته‌بندی: در این بخش باید حوزه فعالیت کسب و کار خود را از بین گزینه‌های موجود انتخاب ‌کنید تا مشتریان راحت‌تر شما را پیدا کنند.

شماره تلفن: شماره تلفن محل کار خود را در این بخش بنویسید.

آدرس وب‌سایت: آدرس وب‌سایت خود را وارد کنید تا کاربران با کمک آن به سایت شما وارد شوند.

ساعات کاری: در این بخش می‌توانید ساعت‌های کاری خود را بر اساس روز بنویسید.

خب، به همین سادگی کار تقریبا تمام شد! اما عجله نکنید در این مرحله یک بار دیگر اطلاعاتی که وارد کردید را مرور و مطالعه کنید و تغییرات لازم را انجام دهید. حواستان به اشتباه تایپی نیز باشد. پس از این‌که مطمئن شدید اطلاعات شما درست است بر روی گزینه Submit کلیک کنید. و تمام! حالا دیگر محل بیزینس شما در گوگل مپ ثبت شده است. فقط باید کمی صبر کنید تا اپراتورهای گوگل اطلاعات شما را تایید کنند. بررسی درخواست شما شاید تا 15 روز هم طول بکشد اما صبور باشید چون بالاخره مکان شما در گوگل ثبت خواهد شد.

چگونه تصویر محل کارم را به گوگل مپ اضافه کنم؟

پس از آنکه ثبت موقعیت مکان در گوگل مپ و ظاهر شدن آن در نتایج جستجو، وقت اضافه کردن تصویر است. می‌توانید تصاویر مرتبط با کسب و کار خود را به گوگل مپ اضافه کنید. ابتدا نام محل کار خود را در گوگل مپ جستجو کنید. بعد از دیدن اطلاعات از پایینِ منو، با انتخاب گزینه add photos، تصاویر مورد نظر خود را آپلود کنید.

قوانین تصاویر گوگل مپ از ابزار Google Map Maker، سخت گیرانه‌تر است. قوانین گوگل، تصاویر واقعی و خیابانی را ترجیح می‌دهد. پس احتمال تایید نشدن لوگوی گرافیکی کسب و کارتان زیاد است. شاید بهتر باشد که تصاویری از نمای ساختمان به همراه بنر تبلیغاتی‌ خود را آپلود کنید. توجه کنید که با استفاده از تصاویر واقعی در گوگل مپ، مشتریان راحت‌تر محل کار شما را پیدا می‌کنند. ثبت محل کسب و کارتان در گوگل با تصاویر مناسب می‌تواند در افزایش میزان فروش شما، حسابی مؤثر باشد.

مزایای ثبت نقشه در گوگل چیست؟

زمانی که کاربر کسب و کاری را در در گوگل جستجو می‌کند، بهترین و نزدیک‌ترین مکان‌ها به او در نقشه نمایش داده می‌شوند. چرا؟ خب، پاسخ گوگل است. الگوریتم‌های گوگل نتایج جستجو را بر اساس موقعیت جغرافیایی نمایش می‌دهند. به همین دلیل جستجوی یک کلمه کلیدی یکسان در دو کشور یا حتی شهر متفاوت، نتایج متفاوتی دارد. مفهوم سئوی محلی یا Local Seo هم با توجه به همین موضوع شکل گرفته است.نمایش نقشه گوگل در جستجوهای مرتبط از مزایای ثبت نقشه در گوگل است.

اگر اصول و نکات سئوی محلی را رعایت کنید می‌توانید در جستجوهای مرتبط با یک شهر یا منطقه، در نتایج جستجو ظاهر شوید. در حدود 20 تا 30 درصد از کوئری‌هایی که جستجو می‌شوند، کلمات کلیدی مرتبط با یک شهر یا مکان را دارند و به قصد جستجوی محلی انجام می‌شوند.

Google My Business یکی از مهم‌ترین ابزارها در سئو محلی است. کسب و کارها به کمک گوگل بیزینس می‌توانند آدرس جغرافیایی خود را در نقشه گوگل ثبت کنند. اگر شخصی نام و یا عبارتی مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل جستجو ‌کنند، آدرس محل کار، وب‌سایت، آدرس جغرافیایی، شماره تلفن، ساعات اداری و تصاویر محل کارتان نشان داده می‌شوند.

کاربران با استفاده از گوگل بیزینس می‌توانند با شرکت‌ها تعامل داشته باشند و میزان رضایت خود را از محصولات یا خدمات آن‌ها با دیگران به اشتراک بگذارند. استفاده از Google My Business کمک می‌کند حضور کسب و کار شما در نتایج جستجو پررنگ شود.

 

بیشتر بخوانید: قیمت ورق استیل 304 و قیمت ورق سیاه روز را را بدانید!

 

یک خبر بد!

کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم‌ها، نمی‌توانند از ابزار Google My Business استفاده کنند. متاسفانه این مشکل بزرگ سالهاست که کاربران ایرانی را محدود کرده‌است.

خب حالا تکلیف کاربران ایرانی چیست؟ خب، برای یافتن پاسخ این پرسش باید به ابتدای این مطلب رفته و آن را دوباره مطالعه کنید. شاید کاربران ایرانی به ابزار گوگل بیزینس دسترسی نداشته باشند، اما می‌توانند با ثبت مکان در گوگل مپ، کسب و کار خود را کاربران گوگل معرفی کنند.

اگر مکان جغرافیایی با ثبت محل کار خود را در گوگل مپ، امکاناتی مشابه با Google My Business به شما داده می‌شود. فراموش نکنید که با ثبت کسب و کاری در گوگل مپ، وقتی کسی نام برند یا عبارت مرتبط با بیزنس شما را در گوگل جستجو کند، تمام اطلاعات وارد شده در نتایج جستجو به او نمایش داده می‌شود.

در نتیجه…

استفاده از گوگل مپ، بر سئوی محلی و ظاهر شدن شما در نتایج جستجو گوگل تاثیر مستقیمی دارد. نمایش محل و موقعیت جغرافیایی یک کسب و کار در نتایج جستجو، در نظر کاربران به بیزینس شما اعتبار می‌بخشد. ثبت مکان جغرافیایی در گوگل مپ، میزان دسترسی و اعتماد کاربران به سایت شما را نیز افزایش می‌دهد. پس دست به کار شوید و با کمک این آموزش کامل، کسب و کار خود را در نقشه گوگل ثبت کنید. اگر زمان کافی برای ثبت بیزینس خود در گوگل مپ را ندارید، می‌توانید از خدمات استودیو سیانو برای ثبت مکان خود در گوگل مپ استفاده کنید. برای دریافت مشاوره رایگان همین الان با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.