شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در میان تمام مردم جهان است. کاربران اینستاگرام ممکن است یک کسب و کار اینترنتی یا یک پیج‌ آموزشی داشته باشند، به عنوان کارشناس بازاریابی محتوا یا دیجیتال مارکتینگ، پیج مشتریان خود را مدیریت کنند یا کاربر عادی باشند. کاربران مختلف برای استفاده بهتر از این شبکه‌ی اجتماعی باید انواع ترفند اینستاگرام را یاد بگیرند. یادگیری ترفندهای اینستاگرام به شما کمک می‌کند که تجربه بهتری در استفاده از این اپلیکیشن داشته باشید. شما می‌توانید برای تولید انواع محتوای اینستاگرام و مدیریت پیج خود از کارشناسان استودیو سیانو کمک بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. ما در این مطب مفیدترین ترفندهای اینستاگرام را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید یک اینستاگرامر حرفه‌ای شوید.

ترفندهای مهم اینستاگرام

۱-  زمان انتشار پُست در صفحات مورد علاقه‌ی خود را بدانید.

اسم یک برند اولین مورد از ترفندهای اینستاگرام این است که شما از زمان بروزرسانی صفحه اینستاگرام مورد نظر خود اطلاع پیدا کنید. شما می‌توانید گزینه ارسال نوتیفیکیشن (Turn on Post Notifications) را برای صفحات مورد نظر خود فعال کنید. پس از آن فعال کردن نوتیفیکیشن اینستاگرام را به یا داشته باشید.

۲-  عکس‌های لایک شده خود را به صورت یکجا ببینید.

در این ترفند اینستاگرام در صفحه‌ی شخصی خود روی عکس چرخ‌دنده یا علامت ۳ نقطه کلیک کنید و سپس گزینه Posts You’ve Liked را انتخاب کنید. در این‌جا می‌توانید با انتخاب عکس و ورود به پست مورد‌نظر آن را Unlike کنید.

آموزش ترفندهای اینستاگرام

۳- از عکس‌های ذخیره شده خود آلبوم بسازید.

یکی از جذاب‌ترین ترفندهای اینستاگرام، ایجاد آرشیو عکس در اینستاگرام است. برای استفاده از این ترفند اینستاگرام، در صفحه‌ی شخصی خود، منوی بالا سمت راست روی علامت بوکمارک و سپس تب Collections کلیک کنید. گزینه Create Collection را انتخاب کرده و برای آرشیو خود نامی انتخاب کنید.

4- در عکس‌ها جستجو کنید و نگران لایک کردن اشتباه نباشید.

برای استفاده ار این ترفند اینستاگرامی باید گوشی خود را در حالت پرواز (Airplane Mode) قرار دهید. برای گذاشتن گوشی در حالت Flight Mode باید به بخش تنظیمات گوشی هوشمند یا تبلت خود وارد شوید.

5- هیستوری اینستاگرام خود را پاک کنید.

یکی از ترفندهای اینستاگرام بسیار کاربردی پاک کردن تاریخچه جستجو است. برای استفاده از این ترفند در قسمت Options در صفحه‌ی شخصی خود، گزینه Clear Search History را بزنید و در مرحله بعدی بر گزینه Yes, I’m sure کلیک کنید.

ترفند اینستاگرام

6- از ویرایشگر عکس اینستاگرام استفاده کنید.

با استفاده ار این ترفند اینستاگرام بدون انتشار عکس خود در اینستاگرام، و ابزارهای ویرایش آن استفاده کنید. برای استفاده از این ترفند از ترفندهای اینستاگرام ابتدا گزینه Save Original Photo را در قسمت Settings فعال کنید. حالا گوشی‌ خود را در حالت پرواز بگذارید یا اینترنت آن را قطع کنید سپس تصویر خود را ویرایش کرده و منتشر کنید. در این حالت عکس منتشر نمی‌شود اما در گالری تصاویر گوشی ذخیره می‌شود.

7- عکس‌ها یا ویدیو‌هایی که در آن‌ها تگ شده‌اید را مخفی کنید.

اگر نمی‌خواهید عکس یا ویدیویی که روی آن تگ شده‌اید، در قسمت Photos of You در پروفایل شما ذخیره ‌شود، باید از این ترفند اینستاگرام استفاده کنید. برای مخفی کردن عکس های تگ شده در صفحه شخصی خود رفته و روی آیکون آدم زیر قسمت Bio بزنید. بعد گزینه Hide Photos را از منویی که با کلیک روی علامت ۳ نقطه‌ در بالای سمت راست ظاهر می‌شود، انتخاب کنید. عکس‌های مورد نظر را انتخاب کنید و آن‌ها را با کلیک بر گزینه Hide From Profile در قسمت پایین صفحه مخفی کنید.

آموزش ترفندهای اینستاگرامی

8- برای افزایش ترافیک سایت خود از اینستاگرام استفاده کنید.

این مورد از ترفندهای اینستاگرام، وضعیت سئوی سایت شما را بهبود می‌دهد. تنها  قسمتی از اپلیکیشن اینستاگرام که URL ها در آن قابل کلیک شدن هستند، بخش Bio است. شما می‌توانید در کپشن پست‌های خود ار مخاطبین بخواهید روی لینک موجود در قسمت بیو کلیک کنند.

9- عکس‌هایتان را به صورت شخصی برای افراد مورد نظر بفرستید.

برای استفاده از این ترفند اینستاگرام و تولید محتوا در اینستاگرام برای فردی خاص، تصویر انتخابی خود را آپلود کرده و ویرایش کنید. در مرحله‌ی قبل از انتشار از قسمت بالای صفحه روی Followers کلیک کنید و گزینه Direct را انتخاب کنید. در این‌جا می‌توانید عکس خود را برای شخص مورد نظر بفرستید.

10- چند حساب کاربری اینستاگرام را همزمان مدیریت کنید.

اگر شما هم چند حساب کاربری در اینستاگرام دارید، این ترفند از ترفندهای اینستاگرامی مناسب شما است. در اینستاگرام امکان اضافه کردن حساب کاربری وجود دارد. در ابتدا در صفحه‌ی شخصی خود منوی Options را باز کنید و سپس در پایین صفحه روی Add Account کلیک کنید. با وارد کردن نام کاربری و پسورد خود وارد یک حساب کاربری دیگر می‌شوید. در دفعات بعدی فقط روی عکسی که در پایین صفحه سمت چپ اضافه شده بزنید و وارد حساب کاربری مورد نظر شوید.

ترفند اینستاگرامی

11- کامنت‌هایی که دوست ندارید را پاک کنید.

این یکی از کاربردی‌ترین ترفندهای اینستاگرام است. بری این کار باید انگشت خود را بر روی کامنت مورد نظر نگه دارید. علامت سطل زباله‌ در بالای صفحه ظاهر می‌شود و شما می‌توانید با کلیک بر روی آن کامنت نامناسب را پاک کنید.

12- کامنت‌های خود را فیلتر کنید.

این یکی از ترفندهای اینستاگرام کار شما را راحت می‌کند. شما می‌توانید تعدادی کلمه‌ی کلیدی را انتخاب کنید تا کامنت‌های حاوی آن‌ها به صورت‌ خودکار فیلتر شود. در صفحه‌ی شخصی خود منوی Options را باز کنید و روی گزینه Comments بزنید. سپس گزینه‌ Hide Inappropriate Comments را فعال کنید تا اینستاگرام کامنت‌های حاوی عبارات توهین‌آمیز را مخفی کند. شما می‌توانید یک لیست از کلماتی که از نظر شما نامناسب هستند تهیه کنید.

13- عکس های اینستاگرام را زوم کنید.

این ترفند اینستاگرام بسیار ساده است. فقط کافی است با دو انگشت لبه‌های عکس را به سمت بیرون بکشید تا روی عکس زوم کنید.

ترفندهای اینستاگرامی

14- حساب کاربری بیزینسی برای کسب‌و‌کار خود بسازید.

برای استفاده از این مورد از ترفندهای اینستاگرام، در صفحه شخصی خود به بخش Options بروید. روی گزینه Switch to Business Profile کلیک کنید و در پایین صفحه روی Continue بزنید. به حساب کاربری خود در فیسبوک متصل شوید و اطلاعات خواسته شده را وارد کنید و Done را بزنید. این قابلیت برای صفحات عمومی فعال می‌شود.

15- عکس‌های دنباله‌دار یا چند قسمتی منتشر کنید.

برای استفاده از این ترفند اینستاگرام شما می‌توانید یک عکس را به ۳ یا ۹ بخش تقسیم کنید و آن‌ها به ترتیب در صفحه خود منتشر کنید. برای تقسیم کردن عکس خود می‌توانید از انواع نرم‌افزارهای ویرایش عکس استفاده کنید.

16- ویدیوهای بی صدا منتشر کنید.

در این ترفند اینستاگرام می‌توانید فیلم بدون صدا را در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. ویدیو مورد نظر خود را آپلود کنید و در مرحله بعدی با کلیک روی آیکون کنترل صدا آن را بی‌صدا کنید.

ترفندهای اینستاگرام

17- استوری خود را از افراد خاصی مخفی کنید.

این ترفند یکی از به‌دردبخورترین ترفندهای اینستاگرام است. برای استفاده از این ترفند در صفحه شخصی خود به بخش Options وارد شوید. سپس در Story Settings، روی Hide My Story From بزنید و افرادی را که نمی‌خواهید استوری‌ شما را ببینند وارد لیست کنید بر گزینه Done کلیک کنید.

18- هنگام ضبط فیلم در استوری اینستاگرام زوم کنید.

برای استفاده از این ترفند اینستاگرام با انگشت خود دکمه‌ی ضبط را بفشارید و سپس همان انگشت را به سمت بالا و پایین حرکت دهید تا دوربین در هنگام ضبط فیلم زوم شود.

مهمترین ترفندهای اینستاگرام

جمع‌بندی

اگر با ترفندهای اینستاگرام آشنا شوید، می‌توانید بهتر از این شبکه‌ی اجتماعی استفاده کنید. ما در استودیو سیانو سعی می‌کنیم با آموزش ترفندهای اینستاگرام و اصول استفاده از آن به شما در رشد صفحه شخصی و کاریتان کمک کنیم. سفارش تولید محتوا به استودیو سیانو نیز کمک می‌کند مخاطب به بهترین شکل با برند شما آشنا شود و در نتیجه فروش شما را بالا می‌برد. کار با استودیو سیانو تجربه‌ای متفاوت را برای شما به ارمغان می‌آورد. برای دریافت مشاوره رایگان همین الان با ما تماس بگیرید.